Apartamenty w Kołobrzegu

komfortowy wypoczynek blisko morza

Kołobrzeg – atrakcje

Kołobrzeg jest jedną z najciekawszych miejscowości, znajdujących się nad polskim morzem. Wypoczynek tutaj planują nie tylko rodacy, ale wielu zagranicznych turystów. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na to, aby spędzić tutaj wakacje? Ma na to wpływ kilka istotnych czynników.

Baza noclegowa

Kołobrzeg z roku na rok coraz się rozwija. Widać to po inwestycjach, jakie planowane są na terenie miasta. Powstają nowe osiedla, gdzie znaleźć można mieszkania i apartamenty na sprzedaż oraz do wynajęcia. Część z nich wynajmowana jest w perspektywie dłuższej współpracy, a niektóre są po to, aby móc spędzić tutaj letni wypoczynek. Pytając o noclegi w Kołobrzegu, warto wziąć pod uwagę właśnie m.in. apartamenty.

Apartamenty do wynajęcia na wakacje w obecnych czasach cieszą się dużą popularnością. Zamiast zatłoczonych hoteli, do wyboru mamy prywatność, spokój oraz tanie miejsca noclegowe dla siebie oraz dla całej rodziny. Taka forma noclegu jest również bardzo dobrym pomysłem, jeżeli jedzie się na wakacje z grupą przyjaciół. Wtedy koszt wynajęcia za jedną osobę może się sporo obniżyć, dlatego całościowa oferta wydaje się korzystniejsza. Wszystkie apartamenty (bez względu na ich położenie) są wyposażone w odpowiednie sprzęty, zapewniające wygodę i komfortowy wypoczynek. Warto pozwolić sobie na mały luksus podczas urlopu, dzięki czemu wypoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy.

Noclegi można znaleźć również w innych miejscach. Nie można bowiem zapominać o wspomnianych już hotelach, pensjonatach, czy też pokojach, jakie można wynająć u prywatnych gospodarzy.

Atrakcje w Kołobrzegu

Po wynajęciu bazy noclegowej, czas na to, aby poznać miejscowe atrakcje. Numerem jeden są plaże, gdzie dla wszystkich turystów wystarczy miejsca. Plażowanie, kąpiele morskie pod okiem czujnych ratowników, spacerowanie z kijkami – aktywny wypoczynek w Kołobrzegu cieszy się dużą popularnością.

Wśród innych atrakcji, jakie można znaleźć w tym mieście, wymienić można molo. Znajduje się w Dzielnicy Uzdrowiskowej, obok sanatorium Bałtyk. Obecna konstrukcja (chociaż była wcześniejsza, ale została zniszczona podczas działań wojennych) powstała w 1971 roku. Ma 220 metrów i 9 metrów szerokości.

Niewątpliwą uwagę przyciąga Latarnia Morska, której światło po raz pierwszy zabłysło w 1666 roku. Początkowo światło palono tylko okresowo. 200 lat później jej światło rozbłysło na stałe. Latarnia ma 26 metrów wysokości.

Muzeum Oręża Polskiego istnieje od 1963 roku. Znaleźć je można w zabytkowym pałacu Braunschweigów. Jest to wspaniałe miejsce, które nie tylko zainteresuje wszystkich miłośników walk wojennych. Zabytki znajdujące się w tej placówce wprawiają w zdumienie.

Pomnik Zaślubin Polski z Morzem znajduje się w Parku Żeromskiego przy bulwarze Jana Szymanowskiego. Jest to pomnik ustawiony na pamiątkę zaślubin Polski z morzem z 18 marca 1945 roku.

Ukryta Kraina w Kołobrzegu, gdzie nie tylko dzieci będą się doskonale bawić, ale również dorośli przekonają się, że magia istnieje. 400m2 przestrzeni, gdzie znaleźć można m.in. 5 metrowego Krokodyla, Wiewiórkę, Wróżkę i jeszcze wiele innych, bajkowych postaci.